Türkiye

Mansur Yavaş: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, cumhurbaşkanı adaylığı tartışması için ‘Siyasetin içinde değilim’ dedi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın cumhurbaşkanı adaylığı için teklif götüreceklerini söylediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Ben kamu görevlisiyim. kendimi siyasetin içinde görmüyorum" dedi. Yavaş, görevinin başında olduğunu söyledi. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Read More
Türkiye

Ergün Poyraz: Evinin önünde saldırıya uğrayan yazar hastanede tedavi altında

Yazar Ergün Poyraz, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde evinin önünde bir grubun saldırısına uğradı. Tekme ve yumruk darbeleriyle yaralanan Poyraz, ihbar üzerine gelen sağlık ekibi tarafından ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Read More
Türkiye

Akşener İYİ Parti Başkanlık Divanı’nda yaptığı değişikliklerle hangi dengeleri gözetti, siyasi kulislerde değişim nasıl yorumlandı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Eylül 2020'de yapılan 2. Olağan Kurultayı'nın ardından, kamuoyunda "A Takımı" olarak da nitelendirilen Başkanlık Divanı'nda kapsamlı değişikliğe gitti. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Read More
Türkiye

Cemal Kaşıkçı cinayeti davası: Savcı dosyanın Suudi Arabistan’a devrini istedi

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2018 yılında İstanbul'da öldürülmesine ilişkin davanın bugün İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmasında savcı, yargılamanın durmasını ve dosyanın Suudi Arabistan makamlarına devrini talep etti. Mahkeme heyeti, savcılığın talebi hakkında Adalet Bakanlığı'ndan yazılı olarak görüş istenmesine karar verdi. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Read More
Türkiye

Şeker fiyatları neden artıyor, çiftçi neden şeker pancarından uzaklaşıyor?

Türkiye'de tüketiciler yüksek şeker fiyatlarından şikâyet ederken, şeker pancarı çiftçileri ise 2018'de fabrikaların özelleştirilmesiyle birlikte şeker pancarı üretmenin her geçen yıl giderek zorlaştığını anlatıyor. Peki çiftçi neden şeker pancarından uzaklaşıyor? Fundanur Öztürk'ün haberi. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Read More