Türkiye

Karamollaoğlu, Erdoğan’la görüşmesinin ardından konuştu: Dostane güzel bir görüşme oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile uzun bir görüşme gerçekleştirdi. Karamollaoğlu'nun görüşmede cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden ekonomiye kadar birçok noktada eleştirilerini dile getirdiği, Erdoğan'ın ise bazılarını dinlediği bazılarına ise karşı yanıtlar verdiği kaydedildi. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Read More
Türkiye

Asgari ücret: Türkiye’de Avrupa’ya kıyasla ne durumda, 2022 için zam beklentisi ne?

2021'de brüt asgari ücret, yüzde 21,56'lık zamla 3 bin 577 TL'ye yükselse de Türk Lirası'nın yıl içindeki değer kaybı, alım gücünün azalmasına yol açtı. Peki Türkiye'deki asgari ücret diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ne durumda? Yeni yılda beklenen zam ne kadar? BBC Türkçe'den Onur Erem inceledi. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır....

Read More
Türkiye

Netflix’in Kulüp dizisi için Türkiye Yahudileri ne diyor?

Netflix'te 6 bölüm olarak ekrana gelen ve merkezinde İstanbul Galata'da yaşayan Sefarad Yahudilerinin bulunduğu Kulüp dizisi, Türkiye'de Yahudiler arasında da heyecan yarattı. Türkiye'de yaşayan Yahudiler diziyi nasıl buldu? BBC Türkçeden Efe Öç'ün haberi. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Read More
Türkiye

Varlık Vergisi nedir, kimler etkilendi, neden tartışılıyor?

Varlık Vergisi tam 79 yıl önce TBMM'de kabul edildi ve bir gün sonra, 12 Kasım 1942'de yürürlüğe girdi. Gelirinin ve servetinin çok üzerinde tahakkuk ettirilen vergi tutarlarını ödeyemeyen çok sayıda gayrimüslim çalışma kamplarına götürüldü. Bu kamplarda bazıları hayatlarını kaybetti. Peki Varlık Vergisi nedir, kimler etkilendi ve neden tartışılıyor? Burak Abatay ve Günce Akpamuk'un haberi. Devamını haberin kaynağından okumak için tıklayın. Haberin habertilki.com ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Read More